Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Kasım 2023 Cumartesi

"Dış sınırlar korunamıyorsa, iç sınırları koruyalım"

Hessen Eyalet Başbakanı Boris Rhein, göç sorunuyla ilgili olarak, 'AB dış sınırlarını koruyamadığında, iç sınırların korunması gerektiğini' söyledi.

Federal hükûmet ve eyalet başbakanları, gelecek haftaki toplantılarında özellikle sığınmacılar için ayrılan bütçe ve yerel yönetimlere verilecek destek konusunu ele alacaklar.

Hessen Eyaleti Başbakanı Boris Rhein, eyalet başkanlarının başkanlığını yaptığı konferansta, artan mülteci sayısının yerel bütçeleri sıkıntıya soktuğunu ve daha fazla federal mali yardım talep ettiğini açıkladı. Rhein, şartların giderek daha acil hale geldiğini ve Almanya'ya daha az mültecinin gelmesini sağlamanın önemli olduğunu ifade etti.

Rhein aynı zamanda, 'AB dış sınırlarını koruyamadığında, iç sınırların korunması gerektiğini' söyledi. Hessen Başbakanı, dönüşlerin yanı sıra Almanya'ya yönelik göçü azaltma gerekliliğine de vurgu yaparak, AB içinde sosyal yardımların daha iyi koordine edilmesi gerektiğini belirtti. Başbakan Olaf Scholz, 6 Kasım'da eyalet başbakanlarıyla bir araya gelerek düzensiz göçün önlenmesi ve Almanya'daki mülteci bakım masraflarının finanse edilmesi konularını görüşecek.

Geri Dön 04 Kasım 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN