Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Mart 2023 Salı

Diplomasız gençlerin sayısı artıyor

Yapılan bir araştırma Almanya’da her yıl yaklaşık 50 bin gencin diploması olmadan iş hayatına atıldığını ortaya koydu.

Bertelsmann Vakfı adına yapılan son araştırma ile Almanya’da diplomasız gençlerin sayısının arttığı ortaya çıktı.  Araştırmayı yürüten Eğitim Araştırmacısı Klaus Klemm, Almanya genelinde okulu bırakan diplomasız genç oranının yüzde 6,2 olduğunu belirtti.  

Araştırmaya göre, son yıllarda diploması olmadan okuldan ayrılan öğrencilerin sayısı yüzde 10 ile en çok Bremen eyaletinde oldu. Eyalette neredeyse her 10 öğrenciden biri okulu bıraktı.

En düşük oranlar ise yüzde 5,1 ile Bavyera ve yüzde 5,3 ile Hessen eyaletlerinde kaydedildi.

Yapılan araştırma ayrıca, erkek öğrencilerin kızlara göre; yabancı öğrencilerin ise Almanlara göre daha yüksek oranda okulu yarıda bıraktığını ortaya koydu. 

Geri Dön 07 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN