Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Ekim 2022 Perşembe

Dikkat: Elektrikle ısınmak daha pahalı olabilir

Doğalgaz fiyatlarındaki artış sonrası elektrikli ısıtıcılara talep arttı ancak elektrikle ısınma doğalgazdan daha pahalıya patlayabilir.

Katlanan doğalgaz fiyatları nedeniyle bir çok insan alternatif olarak elektrikli ısıtıcılara yöneldi. Stiftung Warentest elektrikle ısınmanın ne kadar hesaplı olacağı üzerine bir çalışma yaptı. 30 metrekarelik bir daire, 6 ay boyunca günde dört saat elektrikli battaniye, radyatör ve klimayla ısıtıldı. Hesaplamalara göre elektrikli battaniyeler ısınmanın en ucuz yolu. 6 ay boyunca sadece 25 avroya ısınabilirsiniz. Radyatör ve fanlı ısıtıcılar ise elektrikle ısınmak için en pahalı seçenek. Kullananlar 6 aylık bir ısınma sezonu için neredeyse 500 avroya yakın bir fatura ödeyebilir. Uzmanlara göre elektrikle ısınmada en etkili yöntem ise klimalar. Çünkü saatte yalnızca 20 sent enerji harcıyor. Ancak klimaların da satın alma fiyatları ve kurulumu diğer ısıtıcılara göre oldukça yüksek, ortalama 3 bin 000 avro civarında.

Kiliseler de battaniye kullanacak

Almanya’nın Bavyera eyaletindeki Würzburg Piskoposluğu artan enerji fiyatları nedeniyle kiliselerde kaloriferlerin tamamen kapatılmasını veya en düşük sıcaklıkta tutulmasını önerdi. Yapılan açıklamada, “Enerjiden tasarruf ederek toplumun refahı için adım atmalıyız” denildi. Ayinlerde ısınmak için battaniyenin yeterli olacağı bildirildi. Almanya genelinde diğer kiliselerden de öneriye olumlu yanıtlar geldi. 

Geri Dön 06 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN