Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Temmuz 2024 Salı

Dikkat: Demiryollarında dev yenileme başlıyor

 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın bitiminden bir gün sonra, yani 15 Temmuz'da, Deutsche Bahn büyük bir altyapı yenileme programı başlatacak.

Almanya'da temmuz ortasından itibaren Deutsche Bahn trenleriyle seyahat edeceklerin, önümüzdeki birkaç yıl boyunca sabırlı olmaları gerekecek. Bu program kapsamında 2030 yılına kadar 40 ana hat yenilenecek ve bazı güzergâhlardaki seferler duracak. İlk olarak, Frankfurt am Main ile Mannheim arasındaki yaklaşık 70 kilometrelik "Riedbahn" hattı yenilenecek.

Almanya’da şu anda 5 bin 400 tren istasyonu bulunuyor ve bunlardan 1.800'ünün 2030 yılına kadar yenilenmesi planlanıyor. 2023 yılında uzun mesafe trenlerinin üçte ikisi varış noktalarına zamanında ulaşamadı ve bu gecikme, Almanya için bir rekor oldu. Seferi yarıda kesilen trenlerse dakiklik istatistiklerine dahil edilmedi.

Bir yılda 133 milyon avroluk 'gecikme iadesi' yapıldı

Bir tren 60 dakikadan fazla gecikirse yolcular, bilet ücretinin bir kısmını geri talep edebiliyor. 2023 yılında Deutsche Bahn, toplam 133 milyon avro tutarında gecikme iadesi yaptı. Bu, bir önceki yıla göre yüzde 43'lük bir artış anlamına geliyor ve yatırım bütçesinde ciddi bir açık oluşturdu.

Deutsche Bahn zorda

Deutsche Bahn'ın mali durumu zaten pek iyi değil. Koronavirüs pandemisi sırasında yolcu sayısındaki büyük düşüşten bu yana şirket toparlanamadı. 2023 bilançosu yaklaşık 2,4 milyar avro zararla kapandı ve toplam borç miktarı 34 milyar avroya ulaştı. Bakım ve onarımlar giderek daha maliyetli hâle geliyor ve demiryolu 2023 yılında kendi fonlarından yaklaşık 7,6 milyar avroluk rekor yatırım yaptı. Ancak altyapının büyük bölümü artık tamir edilemeyecek kadar eski.

Devlete ait bir şirket olan Deutsche Bahn, federal hükûmetin sübvansiyonlarına bağımlı. İnşaat süresince Almanya'nın en büyük havalimanı olan Frankfurt'a doğrudan tren seferleri duracak. Ayrıca temmuz ortası ile ağustos ortası arasında Köln ile Frankfurt arasındaki kuzeybatıdan gelen yüksek hızlı tren hattı da kapalı olacak.

Geri Dön 09 Temmuz 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN