Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mayıs 2024 Pazartesi

Dikkat: Çöplerinizi doğru ayrıştırmazsanız 2 bin 500 avro ceza

Almanya'da, önümüzdeki yıl yürürlüğe girecek yeni Biyolojik Atık Yasası çerçevesinde, atıklarını doğru ayrıştırmayanlara 2 bin 500 avroya kadar ceza kesilebilecek.

Dikkat: Çöplerinizi doğru ayrıştırmazsanız 2 bin 500 avro ceza

2025 yılında yürürlüğe girecek yeni Biyolojik Atık Yasası, plastiklerin çevreye zararını azaltmayı amaçlıyor. Bu yasa, kiracıları ve ev sahiplerini biyolojik atıkları doğru şekilde ayrıştırmaya teşvik edecek ve biyolojik atık kutularında yabancı madde oranını en fazla yüzde 1 ile sınırlayacak.

Biyolojik atık kutusuna ne atılabilir?

Yasaya göre, biyolojik atık kutularına bahçe atıkları, saksı bitkileri, ekmek ve fırın ürünleri artıkları, yumurta kabukları, et ve balık artıkları, sebze ve meyve kabukları ile çiğ veya pişmiş yiyecek artıkları atılması gerekiyor.

Nasıl tespit ediliyor?

Yabancı maddelerin biyolojik atık kutularında bulunması durumunda, çöp toplama araçlarındaki dedektörler tarafından tespit edilecek. Atıkları kurallara uygun biçimde ayrıştırmadığı anlaşılan kişilere 2 bin 500 avroya kadar para cezası kesilebilecek.

Doğru ayrıştırma neden önemli?

Biyolojik atıkların doğru ayrılmasının önemi, bu atıkların ya kompost olarak işlenmesi ya da biyogaz üretimi için kullanılmasından kaynaklanıyor. Yabancı maddeler, işleme tesislerine zarar verebiliyor, son ürünün kalitesini düşürebiliyor ve çevreye zarar verebiliyor.

Geri Dön 13 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN