Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
30 Eylül 2022 Cuma

Dikkat: Çalışanlar da ısınma yardımı alabilir

Kış yaklaştıkça enerji fiyatlarındaki artış vatandaşları endişelendiriyor. Çok bilinmemesine rağmen, çalışanlar da İş Bulma Kurumu’na (Jobcenter) başvurarak ısınma yardımı alabilir.

Artan ısınma ve elektrik maliyetlerinin yükü vatandaş için her geçen gün artıyor. RBB 24’ün haberine göre, çok fazla bilinmemesine rağmen, çalışanlar da İş Bulma Kurumu’na (Jobcenter) başvurarak ısınma yardımı alabilir. Yapılan değerlendirmeden sonra ödenekler tek seferlik ya da uzun süreli olarak verilebiliyor. Emekliler ise, başvurularını sosyal yardım dairelerine yapabilir. 

Yardımlarda belirleyici olan kriterler, gelir, kira sözleşmesi ve hanede kaç kişinin yaşadığı. Berlin ve Brandenburg Federal İş Ajansı, pandemiden bu yana yardımlara başvuran kişilerin varlık kontrollerinin de askıya alındığını açıkladı. Yapılan açıklamada “Başvuruyu yapan kişinin hesabında 60 bin, evde yaşayan ikinci kişinin ise 30 bin avroya kadar nakit parası olabilir” denildi. 

İş uzmanları yardım başvurularının, geriye dönük işlemediğini, hangi ay için yardıma ihtiyaç varsa o ay içinde kurumlara müracaat edilmesi gerektiğini bildirdi. Yani ekim ayı için ısınma yardımı almak isteyenler, aynı ayın sonuna kadar başvuruda bulunabilir. 

Geri Dön 30 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN