Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Şubat 2024 Perşembe

Die Welt: Türkler AfD'ye oy verebilir

Die Welt gazetesi, Berlin'dek bir kıraathanede mikrofon uzattığı bir Türk'ün 'AfD'ye oy verebileceğini' söylediği cümlesini manşete çekti.

Almanya'da trafik ışığı koalisyonu olan SPD, Yeşiller ve FDP hükûmetine yönelik memnuniyetsizlik artıyor. Die Welt gazetesindeki haberde, Almanya'daki Türk toplumunun bir kısmının mevcut siyasetten uzaklaştığı ve bu durumun aşırı sağ ve sol partilerin yararına olduğu belirtiliyor.

Bir kişinin sözlerini manşete çektiler

Berlin'de bir kahvehanede görüşülen 50 yaşındaki eski SPD üyesi ve Türk kökenli Alman vatandaşı N. Subaşı, politik olarak 'vatansız' hissettiğini ve gelecekte AfD'ye oy verebileceğini ifade etti. Welt ise, kıraathanede oturan tek kişinin demecini "Türkler AfD'ye oy verebilir" diye manşete çekti. Ayrıca, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ideolojik olarak yakın olan yeni Dava Partisi'nin de potansiyel seçmenleri çekmeye çalıştığı aktarıldı.

Hükûmetten memnuniyetsizlik yüzde 81'e yükseldi

ARD'nin yaptırdığı ankette, Almanların yüzde 81'i hükümetin çalışmalarından memnun olmadığını, sadece yüzde 17'si memnun olduğunu gösterdi. Seçim olsa, mevcut koalisyonun Meclis çoğunluğunu sağlayamayacağı, CDU/CSU ve SPD veya CDU/CSU ve Yeşiller koalisyonunun mümkün olduğu belirtildi. ZDF'nin anketine göre, halkın sadece yüzde 31'i Birlik liderliğindeki bir hükümetin daha iyi performans sergileyeceğine inanıyor, yüzde 50'si için fark olmayacak ve yüzde 15'i mevcut hükümetten daha kötü olacağını düşünüyor.

Geri Dön 22 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN