Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Aralık 2023 Çarşamba

DGB'den borç freninde acil reform çağrısı

DGB Başkanı Yasmin Fahimi, Almanya'nın altyapı alanında ciddi yatırım ihtiyacı olduğunu belirterek, daha fazla yatırım yapılması çağrısında bulundu.

Fahimi, ülkedeki kamu yatırımının büyük ihtiyacını vurgulayarak, borç freninde önemli bir reform yapılmasını istedi. Mevcut borç frenini verimsiz olarak eleştiren Fahimi, yıllar içinde biriken yatırım eksikliklerinin giderilmesi gerektiğini belirtti.

Fahimi, partiler arası yeni bir fikir birliğine acil ihtiyaç olduğunu ve en azından demokratik partilerin gelecek yıl altyapı yatırımları için Anayasada güvence altına alınacak özel bir fon üzerinde anlaşması gerektiğini söyledi. Özel fonun, krediyle finanse edilen yatırımların garantisi olacağını ifade etti.

Ancak, bu önerilerin hayata geçirilmesi için Federal Meclis'te üçte ikilik çoğunluk gerekiyor. CDU/CSU ve FDP'nin bu tür adımlara yönelik olumsuz tutumları dikkate alındığında, bu durumun gerçekleşmesi zor görünüyor. Fahimi, sadece kemer sıkma politikalarını savunanların yıkıcı popülizme zemin hazırladıklarını söyleyerek eleştiride bulundu.

Geri Dön 27 Aralık 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN