Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Aralık 2022 Salı

DGB Başkanı: Vergi ödeyen Türkler Alman vatandaşı olamıyor

Alman Sendikalar Birliği (DGB) Başkanı Yasmin Fahimi, uzun yıllar Almanya’da çalışıp vergi veren Türk vatandaşlarının Alman vatandaşı olmamasını eleştirdi.

DGB Başkanı: Vergi ödeyen Türkler Alman vatandaşı olamıyor

DGB Başkanı Yasmin Fahimi, yurt dışından daha fazla nitelikli iş gücünün çekilebilmesi için aile birleşiminin kolaylaştırılması çağrısında bulundu. 

RND’ye konuşan Başkan Fahimi, bu konuda kendi ailesini örnek verdi. Fahimi şöyle konuştu:

Ailem 1978/79'da İran'dan Kaliforniya'ya kaçtığında, herkes mükemmel İngilizce konuşmuyordu. Ancak ABD'de kimse bununla ilgilenmedi. Eğer ABD de, Almanya’nın yıllardır sahip olduğu gibi bir göçmenlik yasasına sahip olsaydı; ABD bugünkü gibi olamazdı.

Fahimi, ayrıca uzun yıllar Almanya’da çalışıp vergi ödeyen bir Türk vatandaşını, sadece Türk pasaportunu vermek istemediği için Alman vatandaşı yapmamayı da eleştirdi. Fahimi, “Bu çifte vatandaşlık sorunu bu ülkedeki Türk kökenlilerin yüzde 90'ını etkiliyor. Almanya'nın diğer ülkelerle çifte vatandaşlık konusunda çok sayıda anlaşması var ama Türkiye ile yok. Bu, utanmamız gereken bir durum” dedi.

Geri Dön 27 Aralık 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN