Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Şubat 2024 Perşembe

Devlete 18 yılda 1,4 milyon avro bağış yapıldı

Almanya'da vatandaşlar, devletin borcunu ödemesi için, 2006 yılından bu yana toplamda 1,4 milyon avro bağış yaptı.

Almanya'da federal hükûmetin toplam borcu yaklaşık 1,7 trilyon avro civarında. Vatandaşlar, hükûmetin borç yükünü hafifletmek amacıyla bağışta bulunabiliyorlar. 2022 yılına kıyasla, 2023 yılında 46 bin avro fazla olmak üzere, toplamda 100 bin avronun üzerinde bağış yapıldı. Stern dergisinin raporuna göre; 2023'te 106 bin 683 avro 65 sentlik bağış, yaklaşık 701 farklı havale ile gerçekleştirildi.

Federal hükûmet, 2006 yılında vatandaşların devlet borçlarını ödemelerine yardımcı olmak için Merkez Bankası'nda bir 'borç geri ödeme hesabı' oluşturdu. Bu hesaba isteyen herkes, devletin borçlarının ödenmesi amacıyla diledikleri miktarda bağış yapabiliyor. 2006'dan bu yana, 18 yıldır, toplamda yaklaşık 1,4 milyon avro bağışlandı. Bu bağış oranıyla devam edilirse, federal hükûmetin borcunu tamamen kapatması yaklaşık 22 milyon yıl sürecek.

Federal Maliye Bakanlığı Sözcüsü, 2023 yılında bir kişinin tek seferde 25 bin avro bağış yaparak en yüksek bağışı gerçekleştirdiğini, en düşük bağış miktarının ise 1 sent olduğunu belirtti.

Geri Dön 15 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN