Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Haziran 2023 Perşembe

Devlet memurlarının sosyal hakları neden daha yüksek?

Federal İçişleri Bakanlığı, 'memuru güçlü olan bir ülkenin kamu hizmetlerinin çok daha profesyonel ve adaletli' olacağını söyledi.

Bild gazetesine göre, devlet memuru olan ebeveynler çocuk yardımlarının yanı sıra ek destekler de alıyor. Bir memurun çocuk başına 131,52 avro destek aldığı ve üçüncü çocukla birlikte bu miktarın toplamda 409,76 avroya kadar çıkabildiği belirtiliyor. Federal İçişleri Bakanlığı'nın hesaplamalarına göre, evli ve dört çocuklu bir devlet memuru aylık olarak 1.236,44 avro aile yardımı alıyor.

Yakın gelecekte bu yardımlara bir zam yapılması bekleniyor ve Mart 2024'ten itibaren yüzde 5,5 oranında bir artış gündeme gelebilir. Bu durumda, üç çocuklu bir memur için yardım miktarının 409 avrodan 432,30 avroya yükselmesi bekleniyor. Bakanlık dairesinde B3 maaş grubunda çalışan bekar bir memurun aylık net maaşının 7 bin 190 avro olduğu tahmin ediliyor. Üç çocukla birlikte, memurun aylık geliri 7 bin 690 avronun üzerine çıkıyor. Ayrıca memurlar, her çocuk için verilen 250 avroluk Kindergeld yardımından da faydalanabiliyor. Federal İçişleri Bakanlığı, 'güçlü memurların' daha profesyonel ve adil bir kamu hizmeti sunulmasına katkıda bulunduğunu belirtiyor.

Geri Dön 08 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN