Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Kasım 2023 Perşembe

Deutschlandticket'ta anlaşma sağlandı ama geleceği belirsiz

Federal hükûmet ve eyalet hükûmetleri, 2024'te de Deutschlandticket'i devam ettirme konusunda anlaştı. Ancak, biletin fiyatının artabileceği ve ek mali destek gerekebileceği belirtiliyor.

Her iki taraf da 2024'te Deutschlandticket'i finanse etmek için 1,5 milyar avro katkıda bulunacak. Bu yıl için her türlü ek masraf da eşit şekilde karşılanacak. Ancak, 2024 yılı için henüz bir düzenleme yok. Federal hükûmet, 2023'te olduğu gibi federal eyaletlerin talep ettiği ek maliyetlerin yarısını üstlenme taahhüdünü yerine getirmedi. Bunun yerine Başbakan ve eyalet başbakanları bu yıl kullanılmayan fonları 2024 yılı için kullanmayı kabul etti.

Eyalet ulaştırma bakanlarına önümüzdeki yıldan itibaren uygun biletin hayata geçirilmesi için bir konsept sunmaları talimatı verilecek. Şu an 49 avro olan bilet fiyatının bu süreçte artabileceği de ifade ediliyor.

Taşımacılık Şirketleri Birliği'nin tahminine göre, Deutschlandticket'tan kaynaklı bu yıl 2,3 milyar avro, 2024 yılında ise 4,1 milyar avro olmak üzere, toplam 6,4 milyar avroluk bir açık oluşacak. Bu açığın, toplam 6 milyar avroluk destek sonrası (2 yıl için 1,5’er milyar avrodan federal ve eyalet desteği 6 milyar avro) 400 milyon avroluk bir zarar açığı kalması ön görülüyor.

FDP'li Federal Ulaştırma Bakanı Wissing, eyaletler toplantısında alınan kararlarla tüm mali konuların açıklığa kavuşturulduğu söyledi. Ancak, biletin geleceği için belirsizlik devam ediyor.

Geri Dön 09 Kasım 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN