Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Nisan 2024 Cumartesi

Deutschlandticket pahalı geldi: Her 10 trenden biri kaldırılabilir

Almanya'da Deutschlandticket'ın maliyeti zorluk yaratmaya devam ediyor. Son olarak, maliyet nedeniyle her 10 trenden birinin kaldırılabileceği ifade edildi.

Almanya'da trafik ışığı hükûmeti tarafından uygulamaya konulan 49 avroluk ucuz bilet (Deutschlandticket), daha fazla insanı otobüs ve trene yönlendirmeyi amaçlıyor. Ancak, taşıma şirketleri ve eyaletlerin mali sıkıntıları nedeniyle demiryolu taşımacılığında kesintiler yaşanma riski arttı.

Her 10 trenden biri kaldırılabilir

Schleswig-Holstein Ulaştırma Bakanı Claus Ruhe Madsen, her 10 trenden birinin kaldırılma riski olduğunu belirtti. Madsen, 49 avroluk biletin ulaşım şirketlerine mali açıdan büyük yükler getirdiğini ve bu açıkların federal hükûmet, eyaletler ve belediyeler tarafından telafi edilmesi gerektiğini ifade etti. Kuzey Ren-Vestfalya'da da benzer şekilde toplu taşımada kısıtlamaların yapılma riski var.

Ulaştırma bakanlarının görüşleri

Aşağı Saksonya Ulaştırma Bakanı Olaf Lies, Deutschlandticket'ın fiyatının artırılması gerektiğini öne sürerek, bu durumun toplu taşıma kullanım kararlarını etkileyebileceğini dile getirdi. Federal Meclis Ulaştırma Politikası Sözcüsü Thomas Bareiß ise, özellikle kırsal kesimdeki belediyelerin mevcut otobüs ve tren bağlantılarını iptal etmek zorunda kaldığını belirtti.

Deutschlandticket'ın geleceği

Şubat 2024 itibarıyla yaklaşık 11 milyon yolcu Deutschlandticket kullanıyor. Bu yolcuların 1 milyonu, daha önce toplu taşımayı hiç kullanmamış veya çok az kullanmış kişiler. Federal eyaletlerin ulaştırma bakanları ve Federal Ulaştırma Bakanlığı, Deutschlandticket'in gelecekteki finansmanını tartışıyor. 2025 yılına kadar federal hükûmet ve eyaletlerin her yıl 1,5 milyar avro ödemesi planlanıyor. Eyaletler, 2036 yılına kadar güvenli finansman talep ederken, federal ve eyalet hükûmetlerinden gelen sübvansiyonun yıllık 1,5 milyar avroyla sınırlanması ve bilet fiyatlarında düzenli artışlar yapılması gerektiği vurgulanıyor.

Geri Dön 20 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN