Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Ocak 2023 Pazartesi

Deutsche Post’ta grevler sürüyor

Deutsche Post ile Ver.di sendikası çalışanların zam talebinde anlaşamadı. Cumartesi günü de greve giden çalışanlar, yüzde 15’lik zam talebinde ısrarcı.

Deutsche Post’ta grevler devam ediyor. Tagesschau’nun haberine göre, 28 Ocak Cumartesi günü 13.500 Deutsche Post çalışanı iş bırakma eylemi yaptı. Federal Sendikalar Birliği Sözcüsü, greve son derece yüksek bir katılım sağlandığının altını çizdi. Her bölgenin eşit şekilde etkilenmediğini grevlere, geçen cumartesi günü Mannheim, Stuttgart ve Freiburg şehirleri de katıldı.

Sendika bu hafta içerisinde yaklaşık 24.000 Deutsche Post çalışanının perşembe ve cuma günleri çalışmayı bıraktığını, geçen haftaki grevlere ise 30.000 çalışanın katıldığını söyledi. 

Maaş artırımına yönelik görüşmeler bir buçuk hafta içerisinde tekrar yapılacak. Deutsche Post, yeni bir teklif yapacağını duyurmuştu. Ancak sendikalar yüzde 15’lik bir ücret artışı taleplerinde ısrarcı. Çalışanlar bu artışa enflasyon nedeniyle ihtiyaç duyduklarının altını çiziyor. 

Ver.di Sendikası Başkan Yardımcısı Andrea Kocsis, şirketin geçen yıl için öngördüğü yaklaşık 8,4 milyar avroluk kâra dikkat çekerek, şirketin bu başarısını çalışanlarına borçlu olduğunun, taleplerinin gerekli ve adil olduğunun altını çizdi. İşverenler ise çalışanların taleplerini uygulanabilir bulmadıklarını söylemişlerdi. 

Geri Dön 30 Ocak 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN