Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Haziran 2023 Cumartesi

Deutsche Bahn'dan sendikaya 'anlayışsızlık' suçlaması

Deutsche Bahn, talepleri karşılanmadığı için masadan kalkan demir yolu işçilerinin sendikasını 'anlayışsızlıkla' suçladı.

Almanya'nın demir yolu şirketi Deutsche Bahn (DB) ile Alman Demiryolu Çalışanları Sendikası (EVG) arasında yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması, EVG'nin yakında süresiz greve gitme olasılığını ortaya çıkardı.

Deutsche Bahn, EVG'nin masadan kalkmasını 'anlayışsızlık' olarak değerlendirerek tepki gösterdi. Sendikanın grev tehditleriyle yolcuları rahatsız ettiğini iddia eden Deutsche Bahn sözcüsü, EVG'nin müzakereleri boşa harcadığını belirtti. CDU/CSU Birlik Meclis Grup Başkan Yardımcısı ise EVG'yi 'at gözlüğü takmakla' suçlayarak grevlerin yolcuları etkilediğini söyledi.

Sendika ne istiyor, DB ne öneriyor?

EVG, Deutsche Bahn çalışanları adına zam talebinde bulunurken, şirket farklı zam teklifleri sunmuştu. EVG, Deutsche Bahn'da çalışan 180 bin kişi adına aylık en az 650 avro zam talebinde bulunmuştu. Deutsche Bahn ise düşük-orta gelirli çalışanlara yüzde 12, orta gelirli çalışanlara yüzde 10, yüksek gelirli çalışanlara ise yüzde 8 zam teklif ederek toplamda 2 bin 850 avroluk enflasyon farkı ödemeyi öneriyor.

Geri Dön 24 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN