Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Haziran 2023 Salı

Deutsche Bahn ve EVG yeniden müzakere masasında

Deutsche Bahn ve EVG uzlaşmak için bir kez daha müzakere masasına oturdu. Karşılıklı tekliflerin sunulacağı görüşmelerden bu kez sonuç çıkması bekleniyor.

Alman Demir Yolları (Deutsche Bahn) ve Demiryolu Çalışanları Sendikası (EVG) müzakere masasına geri döndü. Alman Basın Ajansı’nın haberine göre, başkent Berlin’de 180 bine yakın demiryolu emekçisi adına başlayan görüşmelerin 5 gün sürmesi planlanıyor. 

EVG’nin talepleri neler?

EVG, sendikaya bağlı çalışanlara en az 650 avro zam ve üst ücret gruplarındakiler için de 1 yıllık sözleşmeyle birlikte yüzde 12 zam talep ediyor. Sendika, zamların, özellikle alt gelir grupları için yüzde artışı yerine sabit bir miktarda yapılması gerektiğini vurguluyor.

Deutsche Bahn ne öneriyor?

Deutsche Bahn ise düşük gelirli çalışanlara yüzde 12, orta gelirlilere yüzde 10 ve yüksek gelirli çalışanlara yüzde 8 zam teklif ediyor. Buna ek olarak 2 bin 850 avroluk enflasyon farkı ödemeyi istiyor. Toplu sözleşmelerin süresinin ise 24 aya kadar çıkarılmasını öneriyor. 

Geri Dön 13 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN