Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
04 Eylül 2023 Pazartesi

Deutsche Bahn kontrolleri sıkılaştırıyor

Tren biletlerinde sahtecilik vakalarının artması sonrası, Deutsche Bahn kontrolleri sıkılaştırmaya başladı.

Deutschlandticket yürürlüğe girdiği günden bu yana Almanya’da trenle seyahat edenlerin sayısı arttı. Bilete olan ilginin artması, biletlerde sahteciliği de beraberinde getirdi. 

Tagesschau’nun haberine göre; son zamanlarda birçok kişi manipüle edilmiş biletler, kopyalanmış QR kodları ile trenlerde seyahat ederken yakalandı. En çok karşılaşılan durumlardan biri ise biletlerin üçüncü kişiler tarafından kullanılması. 

Demir yolu şirketi Metronom'un sözcüsü Richard Lemloh, sahte ya da manipüle edilmiş biletlerin sayısı arttığı için trenlerdeki kontrollerin artırıldığını açıkladı. Lemloh artık kontrollerde ehliyet, pasaport veya kimlik kartı gibi fotoğraflı belgelerin de sorulacağını söyledi. 

Sahtecilik yapan kişiler polise bildirilecek 

Deutsche Bahn, dolandırıcılık teşebbüsünde bulunan kişileri Federal Polise bildirileceğini açıkladı. Kurum sözcüsü, bu durumun sadece dolandırıcılık teşebbüsü değil, aynı zamanda evrakta sahtecilik olarak da değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. 

Uzmanlar, bilet sahteciliğine çoğunlukla para cezası verildiğini ancak cezanın miktarının kişiden kişiye ve duruma göre değişebileceğini söylüyor. 

Geri Dön 04 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN