Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mayıs 2023 Cumartesi

Deutsche Bahn 100 milyon avro ikramiye dağıttı: "Başarısızlığın ödülü"

Alman Demiryolları (Deutsche Bahn), 30 binden fazla çalışanına 100 milyon avroya yakın ikramiye dağıttı. Uzmanlar eleştirdi, sendika başkanı “başarısızlığın ödülü” dedi.

Süddeutsche Zeitung gazetesinin haberine göre, Alman Demiryolları (Deutsche Bahn) 2022 yılında 30 binden fazla çalışanına toplamda yaklaşık 100 milyon avro tutarında ikramiye ödedi. Şirketin açıklamasına göre, ikramiyeler üst düzey pozisyonlardaki kadın çalışan sayısı ve finansal hedeflerin gerçekleştirilmesine göre dağıtıldı.

Ancak bazı uzmanlar, trenlerin zamanında işletilmesi ve müşteri memnuniyeti gibi konuların ikinci plana atıldığını eleştirdi. Tren Makinistleri Sendikası Başkanı Claus Weselsky, ikramiyeleri “başarısızlığın ödüllendirilmesi” olarak nitelendirdi. Öte yandan, Alman Demiryolları Denetim Kurulu Üyesi SPD’li Dorothee Martin, her yıl verilen bonusların çalışanların iş sözleşmelerinin bir parçası olduğunu belirtti ve gerekirse ikramiye miktarını belirleyen kriterlerin test edilebileceğini vurguladı.

Geri Dön 13 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN