Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2023 Pazartesi

Depremzedelerin konaklama süresi uzatıldı

Türkiye ve Suriye'den, deprem sonrası Almanya'ya gelenlerin 7 Mayıs'a kadar ülkeyi terk etmesi gerekiyordu ancak bu süre 6 Ağustos'a kadar uzatıldı.

Depremzedelerin konaklama süresi uzatıldı

Türkiye-Suriye sınırında meydana gelen depremin ardından, depremzedelerin Almanya’daki akrabalarının yanında konaklamaları için üç aylık olarak verilen geçici vize uygulaması yürürlüğe girmişti. Bu uygulamanın süresi 6 Ağustos’a kadar uzatıldı. 

Tagesschau’nun haberine göre; depremin ardından, Almanya'daki yakınlarının yanına gelen depremzedelerin 7 Mayıs’a kadar ülkeyi terk etmesi isteniyordu. Bu süre, 6 Ağustos’a kadar uzatıldı. Yapılan açıklamaya göre, kalma süresini uzatmak için depremzedelerin yabancılar dairesine gitmelerine gerek yok.

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, konuya dair yaptığı açıklamada, Türkiye’nin yaralarını sarması sürecinde depremzedelerin yurt dışındaki akrabalarının yanında daha fazla zaman geçirecek olmalarının bir dayanışma örneği olduğunu söyledi.  

 

Geri Dön 08 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN