Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Şubat 2023 Çarşamba

Depremlerde hayatını kaybedenler Berlin’de anıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler Almanya’nın başkenti Berlin’de anıldı. Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier de etkinliğe katıldı.

Kahramanmaraş’ta 6 şubat tarihinde 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Depremlerde 40 binin üzerinde kişi hayatını kaybederken şehirler ise tanınmaz hale geldi.

Depremlerde hayatını kaybedenler Almanya’nın başkenti Berlin’de anıldı. Anma etkinliğine Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier de katılarak bir konuşma yaptı. Depremzedelerle ‘daimi dayanışma’ çağrısında bulunan Steinmeier, “Görüntüler hafızalarımıza kazındı. Bir yüzyılın felaketi. Burada, ülkemizde de akrabalarını ve arkadaşlarını kaybeden birçok insan yaşıyor. Kalbim felaket bölgesinde hayatta kalanlarla birlikte. Sizin acınız bizim acımızdır. Yardım çağrılarınızı duyuyoruz. Sizi yalnız bırakmayacağız" dedi.

“Daha önce böyle bir yıkım görmedim”

Türkiye'de arama kurtarma çalışmalarına katılan Alman Federal Teknik Yardım Kurumu (THW) ekibinden Jörg Eger ise deprem bölgesinden izlenimlerini aktardı.

Eger, "Her görevin kendine göre zorluğu var. Uzun yıllardan beri ülke dışına göreve çıkıyorum. Ancak daha önce böyle bir yıkım görmedim. Depremden sonra binalarda oluşan zararları biliyoruz. Bunlara eğitimde hazırlanılıyor. Ancak büyük çaplı yıkım olağanüstüydü." dedi.

Sadece acı ve üzüntüye değil aynı zamanda olağanüstü bir misafirperverlik, dostluk ve anlayışla karşılaştıklarını belirten Eger, "Türkçe biliyorum. Ancak bir cümle bana her zaman bu görevi hatırlatacak; 'Nasılsın arkadaş?' Bu cümle benim için korkunç bir felaket anında umut ve dostluk anlamına geliyor” dedi.

Geri Dön 22 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN