Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Aralık 2022 Salı

Depolardaki gaz seviyesi düşüyor

Almanya’da aralık ayıyla birlikte havalar da soğudu. Depolanan doğalgaz da azalmaya başladı. Pazar günü itibarıyla seviye yüzde 96,98’e düştü. Federal Ağü Ajansı gaz durumunu 'kritik' seviyeye çıkardı.

Almanya’da depolanan doğalgaz rezervleri hafta sonu soğuk havanın da etkisiyle yüzde 0,67 oranında azaldı. Federal Ağ Ajansı durumu ilk kez ‘kritik’ seviyeye çekti. Genel durum ise hâlâ ‘istikrarlı’ yani stabil. Ajansın raporuna göre son dört yılda, yılın bu döneminde sıcaklık ortalaması 2,38 derece. Bu nedenle bu hafta enerji tüketiminde ciddi artış bekleniyor. Üstelik tahmine göre önümüzdeki haftada ortalama sıcaklık önceki 4 yılın ortalamasının 2 derece altında olacak. Bu da fazladan doğalgaz ihtiyacı doğuruyor.

Başlangıçta, iş dünyası ve hane halkı ekim ve kasım aylarında yüzde 30 daha az gaz tüketti. Bunda sonbaharın ılık geçmesi de etkili oldu. Ancak sıcaklıkların düşmesi ile durum değişti. Önceki iki haftada ülke geleninde tasarruf miktarı yüzde 21'di. Şirketler özel hane halkından daha fazla tasarruf etti.

Geri Dön 06 Aralık 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN