Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Mart 2024 Cumartesi

Demiryollarında yeni grev kapıda

Almanya'da makinistler ile Deutsche Bahn arasındaki toplu pazarlık görüşmeleri tıkandı. İki taraf birbirini suçluyor. Demiryollarında yeni grev ise kapıda.

Demiryollarında yeni grev kapıda

Deutsche Bahn (DB) ile lokomotif makinistleri sendikası GDL arasında, çalışma koşulları ve ücret artışı konularında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başarısızlıkla sonuçlandı. Bu durum, demiryolu çalışanlarını yeni bir greve yönlendiriyor. GDL, çalışma saatlerinin haftalık 38 saatten 35 saate düşürülmesini ve çalışanların maaşlarına aylık ortalama 550 avro zam ile bir defaya mahsus 3 bin avro enflasyonla mücadele ödemesi talep ediyor. Sendika, pazartesi günü konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmayı planlıyor.

Sendika ve işveren birbirini suçladı

GDL, müzakerelerin kesintiye uğramasının ardından DB'yi anlaşma kurallarına uymamakla suçlarken, DB ise GDL'yi 35 saatlik çalışma haftası konusunda dogmatik bir tutum izlemekle eleştiriyor. DB İnsan Kaynakları Direktörü Martin Seiler, sendikanın hiçbir ödün vermediğini belirtirken, DB'nin çalışma saatlerini azaltma konusunda büyük tavizler verdiğini ifade etti. Seiler, demografi ve vasıflı işçi sıkıntısının daha fazla adım atmaya izin vermediğini, aksi takdirde tren hizmetlerinin durma riskiyle karşı karşıya kalacağını vurguladı.

DB, önümüzdeki 10 yıl içinde iş gücünün yüzde 60'ının yaş ve değişim nedeniyle şirketten ayrılacağını, bu nedenle rekor düzeyde işe alım yapıp daha fazla kişiyi eğittiğini açıkladı. GDL tarafından planlanan grevlerin, yolcuları Almanya genelinde birkaç gün sürecek sefer aksaklıklarıyla karşı karşıya bırakması bekleniyor.

Geri Dön 02 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN