Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Temmuz 2023 Cumartesi

Demir yolu grevi kapıda

Alman Demiryolu Çalışanları Sendikası ile Deutsche Bahn arasındaki toplu sözleşme anlaşmazlığı, tahkim komisyonunda çözülücek. Anlaşma sağlanamazsa süresiz greve gidilebilir.

Demir yolu grevi kapıda

EVG Sendikası, şirketin komisyon önerisini kabul ettiğini ve hazırlıklara yeniden başlanacağını duyurdu. Müzakerelerde uzlaşma sağlanamazsa, EVG adına müzakereleri yürüten Kristian Loch, sonbaharda süresiz greve gidilebileceğini belirtti.

Geçtiğimiz hafta başarısız görüşmelerin ardından, EVG sendikası üyeleri süresiz greve gitme hakkında referanduma çağrıda bulunmuştu. Referandum sürecinin 4-5 hafta süreceği ve süresiz grev için yasal zemini sağlamayı amaçladığı bildirildi. Ayrıca, sendika 4 Temmuz'da 24 saatlik uyarı grevi de düşünüyor.

Sendika, çalışanlara 12 aylık bir toplu sözleşme süresi boyunca ayda en az 650 avro olmak üzere yüzde 12 zam talep ediyor. Deutsche Bahn ise 27 aylık bir sözleşme süresiyle birlikte, 2023 ve 2024 yıllarında ödenecek 400'er avroluk sabit miktar artışı ve 2 bin 850 avro tutarında enflasyon tazminatı teklif ediyor.

Geri Dön 01 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN