Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Haziran 2023 Cuma

Demir yollarında süresiz grev kapıda

Deutsche Bahn ile demir yolu işçilerinin sendikası EVG arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinden uzlaşma çıkmadı. Sendika süresiz greve gidebilir.

Demir yollarında süresiz grev kapıda

Almanya'nın demiryolu şirketi Deutsche Bahn ve Alman Demiryolu Çalışanları Sendikası (EVG) arasında dün yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı. Bu durum, EVG sendikasının yakın gelecekte süresiz greve gidebileceği anlamına geliyor.

EVG Sendikası Temsilcisi Kristian Loroch, Deutsche Bahn tarafından sunulan toplu iş sözleşmesi teklifinin süresinin çok uzun olduğunu ve zam oranlarının düşük olduğunu belirtti.

Deutsche Bahn ise yaptığı açıklamada, sendikanın uzlaşmaya yanaşmadığını ve neredeyse tamamlanan bir anlaşmanın boşa gittiğini ifade ederek, "Bu durum çalışanlarımızı ve yolcularımızı olumsuz etkileyebilir" şeklinde konuştu.

Uzmanlar, taraflar arasında anlaşmanın sağlanabilmesi için bağımsız bir tahkim komisyonunun kurulabileceğini öneriyor.

EVG, Deutsche Bahn'da çalışan 180 bin kişi adına aylık en az 650 avro zam talebinde bulunmuştu. Deutsche Bahn ise düşük-orta gelirli çalışanlara yüzde 12, orta gelirli çalışanlara yüzde 10, yüksek gelirli çalışanlara ise yüzde 8 zam teklif ederek toplamda 2 bin 850 avroluk enflasyon farkı ödemeyi öneriyor.

Geri Dön 23 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN