Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Eylül 2023 Salı

DB, 1.800 çalışanı işten çıkaracak

Deutsche Bahn (DB) iştiraki olan DB Cargo, 1.800 çalışanın işine son verme planları yapıyor. Sendika, "Yönetimin hatasının bedelini arkadaşlarımız ödüyor" diyerek tepki gösterdi.

Business Insider'ın bildirdiğine göre, DB'nin kargo bölümünde personel sayısının ciddi şekilde azaltılacağı duyuruldu. Temmuz ayında DB Cargo Başkanı Sigrid Nikutta tarafından işten çıkarmaların olmayacağı açıklanmasına rağmen, yönetimin 1.800 kişiye çıkış verme planı, DB Çalışanları Sendikası (EVG) tarafından da doğrulandı ve büyük bir şaşkınlık yarattı.

İşten çıkarma kararı, birkaç ay önce sunulan bir teknik raporun sonucunda alındı. Bu yeniden yapılanma tedbirleriyle, geçen yıl 665 milyon avro zarar kaydeden DB Cargo'nun mali durumunun düzeltilmesi amaçlanıyor. Cari yıl için bütçe açığı limiti yaklaşık 400 milyon avroya çıkarıldı, ki bu başlangıçta planlananın neredeyse iki katı.

Sendika: Yönetimin hatasının bedelini arkadaşlarımız ödüyor

Alman Demiryolu Çalışanları Sendikası (EVG) Başkanı Cosima Ingenschay, DB Cargo'daki işten çıkarma planlarına sert tepki göstererek, "Yönetim hata yapıyor, bunun bedelini bizim arkadaşlarımız ödüyor. Buna kesinlikle karşıyız. Arkadaşlarımızın işlerini kaybetmelerini kesinlikle istemiyoruz" dedi.

Geri Dön 26 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN