Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alacaklara müjde - 22 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
11 Eylül 2023 Pazartesi

Dava sayıları artıyor

Almanya'da dava sayısı 2022 yılında büyük artış yaşadı. Geçen yıl dava sayısı, bir önceki yıldan 340 bin daha fazlaydı.

Savcılıklardaki dava sayısı 2022 yılında büyük bir artış gösterdi. Bu durum, davaların daha uzun sürmesi ve suçluların cezalandırılma sürelerinin uzaması ile sonuçlanıyor.

Deutsche Richterzeitung tarafından yapılan bir araştırmaya göre savcılık makamları 2022 yılında 5,2 milyondan fazla davaya ile ilgilendi. Bu, 2021 yılındaki dava sayısından yaklaşık 340 bin daha fazla. 

Artan dava sayılarının yanı sıra bu alandaki personel açığı nedeniyle sistemde aksamalar yaşanıyor. Alman Yargıçlar Birliği'nin açıklamasına göre ülke çapında savcılıklarda ve ceza mahkemelerinde 1.500 avukat açığı var.

Tutuklu yargılananların sayısı azalıyor

Yargıçlar Birliğinin açıklamalarına göre son beş yılda 300’den fazla şüpheli tutuklu yargılanmalarına karar verilmesine rağmen serbest bırakıldı. Bunun nedeni ise uzayan dava süreleri. Davalardaki hızlandırma gerekliliğinin yerine getirilmemesi durumunda, tutuklu yargılanan kişilerin serbest bırakılmasına izin veriliyor. 

Alman Yargıçlar Birliği, bölge mahkemelerinde ilk derece ceza yargılamalarının ortalama 8,6 ay sürdüğününün altını çiziyor. Birliğin genel müdürü Sven Rebehn, "Federal ve eyalet hükûmetlerinin ceza yargılamalarındaki görevler için yeterli sayıda personel istihdam etmesi bir aciliyet" dedi. 

Geri Dön 11 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN