Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Aralık 2022 Cumartesi

Darbe girişimiyle ilgili tartışmalar: Herkes medyadan öğrenmiş

Almanya’da ırkçıların darbe girişimi planıyla ilgili tartışmalar başladı. AfD ve Rusya darbe planını medyadan öğrendiklerini iddia etti.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, ülkede darbe planları yapmakla suçlanan kişilerin aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) ile bağlantısının dikkat çekici ve önemli olduğunu söyledi. Scholz, “Burada bir şeyler döndüğü çok açık. Suçlananlar arasında Alman Federal Meclisi'nin eski bir AfD üyesi var. Elbette bu çok dikkat çekici ve çok kötü bir olaydır” dedi.

SPD Eş Genel Başkanı Lars Klingbeil de aşırı sağcı AfD partisinin cezalandırılmasını talep etti. Klingbeil, “AfD, aleni bir şekilde anayasa düşmanı bir parti” dedi.

AfD ise yaptığı açıklamada herkes gibi olayı medyadan öğrendiklerini savundu. AfD Eş Başkanları Alice Weidel ve Tino Chrupalla yaptıkları ortak açıklamada, darbe girişimlerini şiddetle kınadıklarını belirtti.

Almanya'da darbe planlamakla suçlanan aşırı sağcılara yönelik düzenlenen operasyonda bir Rus kadının da gözaltına alınmasının ardından Rusya'dan açıklama geldi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, “Bunlar, Almanya’nın iç meselesi. Rusya'nın olaya dahli konusunda herhangi bir spekülasyon olamayacağını zaten kendileri de ifade ettiler. Biz de olayı basından öğrendik” dedi.

Geri Dön 10 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN