Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Haziran 2023 Cuma

Dar ve orta gelirliye düşük faizli konut kredisi

Almanya’da hükûmet, iklim dostu yeni konutların inşası için bir teşvik programı başlatıyor. Bu programın amacı, düşük ve orta gelirli ailelerin düşük faizli konut kredisi alarak iklim dostu bir ev inşa etmelerini veya satın almalarını sağlamak. 

Dar ve orta gelirliye düşük faizli konut kredisi

SPD’li İmar Bakanı Klara Geywitz tarafından duyurulan bu programda, 35 yıla kadar vadeli ve on yıl boyunca sabit faizli bir kredi için yüzde 1,25’lik faiz oranı uygulanacak. Bu oran, piyasa ortalamasının oldukça altında. Özellikle iklim dostu bir ev inşa eden iki çocuklu bir aile yaklaşık 40 bin avro tasarruf edebilir.

Kimler, nasıl faydalanabilir?

Teşvik programından, sadece, en az bir reşit olmayan çocuğu olan aileler faydalanabilecek. Bu ailelerin vergilendirilebilir hane gelirinin en fazla 60 bin avro olması gerekiyor ve her eklenen çocukla birlikte bu üst sınır 10 bin avro artacak. 

Teşvikten yararlanmak için ailenin evde oturması ve başka bir konuta sahip olmaması gerekiyor. 

Teşvik miktarı çocuk sayısına bağlı ve düşük teşvik seviyesinde 1 veya 2 çocuklu aile en fazla 140 bin avro borç alabilirken, bu miktar beş çocuk için 190 bin avroya yükseliyor. 

Ayrıca, krediler yalnızca düşük karbondioksit salınımına sahip yeni binalar için kullanılabilecek. Bu binaların en azından EH40 standardını karşılaması şartı aranacak. Bu da, binanın standart bir evin ihtiyaç duyduğu enerjinin, yalnızca yüzde 40’ını tüketebileceği anlamına geliyor.

Geri Dön 02 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN