Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Ekim 2023 Perşembe

Daha fazla devlet desteği, daha az borç freni

Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Alman sanayisini güçlendirmek için yeni bir strateji açıkladı. Plan çerçevesinde teşviklerin artırılması ve borç freninin gevşetilmesi var.

Söz konusu plan, devlet desteğine odaklanan bir sanayi politikasını hayata geçirmeyi amaçlıyor. Bunun için de borç freninin gevşetilmesi planlanıyor. Özellikle enerji yoğun sanayileri ülkede tutmak için güçlü bir devlet desteği sunmayı hedefleyen plan, bu çerçevede vergi indirimi ve ticari yatırımları da teşvik etmeyi öngörüyor.

Bakan Habeck, sanayi sektörünün ekonomik anlamının ötesinde toplumsal uyum ve demokratik istikrara da katkı sağladığına dikkat çekti. Bakan, bu sektörün 'ülkenin kimliğinin bir parçası' olduğunu belirtti.

'Otokrasilere karşı daha bağımsız hâle gelme' hedefi

Habeck ayrıca, 'giderek belirsizleşen bir dünyada otokrasilere karşı daha bağımsız hâle gelme' hedeflerinden de bahsetti ve yenilenebilir enerji kaynaklarının genişletilmesi, daha düşük elektrik fiyatları, azaltılmış bürokrasi ve nitelikli işçi göçü projelerinin hızla uygulanmasını vurguladı.

Planda ayrıca emeklilere de yer var. Emeklilik yaşının üzerinde çalışmak isteyenlere teşvikler sağlanması gerektiğini söyleyen Habeck, sosyal sigorta primlerine tabi çalışanlar için de bir nevi vergi indirimi gibi önlemler alınmasını teklif etti.

Ne var ki, projelerin finansmanın nasıl sağlanacağı henüz net değil. Habeck'in önerisi hükûmet tarafından onaylanmadı. Borç frenini gevşetme konusundaki tutum da henüz belirsizliğini koruyor.

Geri Dön 26 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN