Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Mart 2024 Pazartesi

Cumhurbaşkanına 'Esrar Yasası'nı durdurun' çağrısı

Almanya'da 1 Nisan'da yürürlüğe girecek Esrar Yasası'na karşı, Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'a 'yasayı durdurun' çağrısı yapıldı.

Cumhurbaşkanına 'Esrar Yasası'nı durdurun' çağrısı

Almanya'da Federal Meclis'in ardından Eyaletler Meclisi'ni de geçen Esrar Yasası, 1 Nisan itibarıyla yürürlüğe giriyor. Ancak bu yasanın engellenmesi için Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'a "Esrar Yasası'nı durdurun!" çağrısı yapıldı.

CDU/CSU Federal Meclis Grup Başkanı Friedrich Merz, iktidara gelmeleri hâlinde bu yasayı iptal edeceklerini belirtti. CDU Sağlık Politikası Uzmanı Tino Sorge, ülkenin ve özellikle gençlerin geleceğini korumak amacıyla Steinmeier'dan yasayı imzalamamasını talep etti. Sorge, eyalet içişleri bakanlarının büyük bir kısmının da bu yasaya eleştirel baktığını ve desteklemediğini ifade etti.

Yeni yasa, 18 yaş ve üstü bireylerin kişisel kullanım için 25 gram esrar taşımasına ve evde 50 gram esrar bulundurmasına izin verecek. Ayrıca, evlerde veya bahçelerde kişi başına 3 adet kenevir bitkisi yetiştirilmesi ve 500 üyeyi aşmayacak şekilde kulüplerin kurulması ve bu kulüplerde ortak kenevir yetiştirilmesine olanak tanınacak.

Geri Dön 25 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN