Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Ekim 2022 Cuma

Cumhurbaşkanı trende maskesiz görüntülendi

Enfeksiyondan Korunma Yasası kapsamında Almanya’da 1 Ekim’den beri toplu taşımalarda FFP2 maske zorunlu. Ancak Cumhurbaşkanı Steinmeir bu kuralı çiğnedi ve maskesiz şekilde tren yolculuğu yaptı.

Almanya’da 1 Ekim'den bu yana toplu taşımada tüm vatandaşlar FFP2 maske takılması zorunlu. Ancak Federal Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, resmi internet sitesinden paylaştığı fotoğrafında, bu kuralı hiçe saydı. Fotoğrafta, Federal Cumhurbaşkanı, maskesiz bir şekilde trenle ile yolculuk ederken poz veriyor. 

Federal Cumhurbaşkanlık Ofisi Sözcüsü, "Federal Cumhurbaşkanı, Neustrelitz'e giden bir trende FFP2 maskesi taktı. Sadece 40 saniyelik bir video çekimi için maskesini çıkardı. Ayrıca fotoğraf çekmek için maskesini çıkarması istendi. Sonra maskeyi geri taktı” açıklaması yaptı.

CDU Sağlık Uzmanı Tino Sorge BILD’e verdiği demeçte, "Federal Cumhurbaşkanı'nın fotoğrafları, koalisyon hükûmetinin resmi uçağını andırıyor. Ya bir maske zorunluluğu vardır, - ki bu herkes için geçerli olmalıdır - ya da yoktur. Politikacılar tutarlı davranmalı. Özellikle Federal Cumhurbaşkanı’nın rol model olması gerek” dedi.

Başbakan Olaf Scholz ve Ekonomi Bakanı Robert Habeck de Ağustos ayında Başbakanlığı ait bir uçakla Kanada'ya uçarken maskesiz görüntülenmişlerdi. 1 Ekim’den beri uçaklarda maske zorunluluğu yok ama Scholz ve Habeck’in görüntülediği zaman böyle bir kısıtlama vardı.

Geri Dön 14 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN