Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Kasım 2023 Pazartesi

CumEx skandalı: Yüz binlerce e-posta bulunan bilgisayarlar kayıp

Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un da adının karıştığı CumEx skandalına ilişkin yüz binlerce e-postanın bulunduğu iki bilgisayar kayboldu.

CumEx skandalı: Yüz binlerce e-posta bulunan bilgisayarlar kayıp

Almanya’da Marburg Bank’ın özel müşterilerinin hisse senedi satışları üzerinden elde edilen kârı vergiden düşerek devletin en az 10 milyar avro dolandırılmasıyla ilgili soruşturma devam ediyor. Kamuoyunda CumEx skandalı olarak bilinen olayda, aralarında Şansölye Scholz’un da e-postalarının bulunduğu iki bilgisayar kayboldu. İçinde üst düzey politikacıların e-postalarını barındıran ve Hamburg Belediye binası yakınlarındaki penceresiz bir odada bulunan kasalarda saklanan bilgisayarlar iki haftadır bulunamıyor.

700 binden fazla e-posta vardı

Söz konusu kapıları yalnızca belirli kişiler açabiliyor. Bu iki bilgisayarda toplamda 700 binin üzerinde e-posta kayıtlıydı. Hamburg Eyalet Parlamentosu CumEx Araştırma Komisyonu’nun SPD’li üyesi Steffen Jaenicke, bilgisayarların gizli kasadan alınarak başka yerde saklandığını iddia etse de, aynı komisyonun CDU’lu üyesi Richard Seelmaecker “Biz bilgisayarın nerede olduğunu, güvende olup olmadığını bilmiyoruz” açıklamasını yaptı. Seelmaecker, komisyon üyelerine bu konuda önceden bilgi verilmediğinin de altını çizerek “Bu arada e-postaların manipüle edilip edilmediğini veya okunup okunmadığını da bilmiyoruz” diye konuştu.

Geri Dön 06 Kasım 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN