Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2023 Pazartesi

CSU'nun sağcı Florida valisiyle görüşmesi tepki çekiyor

CSU’nun önde gelenlerinden oluşan heyetin, ABD'nin Florida eyaletinin sağcı valisi Ron DeSantis ile bir araya gelmesinin ardından partiye sert eleştiriler geldi.

Florida'da, kısa süre önce, cinsel yönelim veya cinsiyet kimliği hakkında ders verme yasağı getirilmişti. Federal hükûmetin komisyon üyelerinden olan Yeşiller Partili Sven Lehmann, görüşmeye dair yaptığı açıklamada, söz konusu yasağa işaret ederek DeSantis’in aşırı sağcı politikaları ile Florida’da özellikle eşcinsel bireylere ve kadınlara karşı bir savaş sürdürdüğünü söyledi. Lehmann, bu uygulamaların CSU için örnek oluşturmaması gerektiğinin altını çizdi. Görüşmeden, Yeşiller ve SPD’nin yanı sıra CSU/CDU içerisinde bulunan LGBTİ+ grupların da rahatsızlık duyduğu biliniyor.

Transatlantik işbirliği ve Ukrayna vurgusu

CSU Genel Sekreter Vekili ve eski Federal Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer, Twitter’da görüşmeye dair bir fotoğrafı transatlantik işbirliğinin önemini vurgulayarak paylaştı. Tagesschau’nun haberine göre CDU/CSU parlamento grubunun sözcülerinden olan Florian Hahn da benzer bir açıklama yaparak, DeSantis’in Cumhuriyetçilerin potansiyel başkan adayı olduğunu ve bu nedenle özellikle Ukrayna savaşının yaşandığı bu günlerde iletişim kanallarını açık tutmanın önemli olduğunun altını çizdi. 

Geri Dön 08 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN