Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Şubat 2024 Salı

CSU: Yeşiller ile ortaklığa hayır

CDU Genel Başkanı Friedrich Merz, SPD ve Yeşiller ile ortaklığa açık olduklarını söylese de, CSU Yeşiller ile koalisyona karşı çıkıyor.

Almanya'da CDU Genel Başkanı Friedrich Merz, FDP ile koalisyon kurmayı tercih ettiklerini belirtirken, SPD ve Yeşiller ile de ortaklığa açık olduklarını ifade etti. Ancak, CDU'nun 'kardeş partisi' CSU'nun Yeşiller'le koalisyona karşı olduğu görülüyor. CSU Genel Sekreteri Martin Huber, Yeşiller'in kendileri için bir ortak değil, rakip olduğunu vurgulayarak, aralarındaki ciddi görüş ayrılıkları nedeniyle Yeşiller ile koalisyon kurmanın mümkün olmadığını dile getirdi.

Son yapılan ankete göre, Birlik (CDU/CSU) yüzde 30 oy oranıyla en güçlü parti konumunda; ancak koalisyon kurmak zorundalar. Ankete göre, Almanların sadece yüzde 21'i CDU/CSU ve Yeşiller'in bir koalisyonunu desteklerken, yüzde 62'si karşı çıkıyor. CDU/CSU seçmenlerinin yüzde 54'ü Yeşiller ile bir koalisyon hükûmetine karşı çıkarken, yüzde 34'ü destekliyor. Seçmenlerin büyük bir çoğunluğu, mevcut SPD, Yeşiller ve FDP koalisyon hükûmetinin devam etmesine karşı çıkıyor ve sadece yüzde 26'sı memnun. SPD, CDU/CSU ve Yeşiller'den oluşacak bir "Kenya koalisyonuna" ise yüzde 65 kesinlikle karşı duruyor.

Geri Dön 13 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN