Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Haziran 2024 Pazartesi

CSU: Çalışmayan Ukraynalı mültecileri gönderelim

CSU Federal Meclis Grup Başkanı Alexander Dobrindt, Almanya'da çalışmayan Ukraynalı savaş mültecilerinin ülkelerine geri gönderilmesini talep etti. 

CSU: Çalışmayan Ukraynalı mültecileri gönderelim

Bild am Sonntag gazetesine konuşan Dobrindt, "Savaşın başlamasından iki yıl sonra, Almanya'da çalışma veya Batı Ukrayna'daki güvenli bölgelere dönüş prensibi geçerli olmalı" dedi. Bu talep, SPD ve Yeşiller'den sert eleştiriler aldı.

SPD: CSU cephede babalarını kaybetmiş çocukları geri göndermek istiyor

SPD Meclis Grup Başkan Yardımcısı Dirk Wiese, Rusya'nın Ukrayna'nın tamamını bombalamaya devam ettiğini belirterek, "Dobrindt, şimdi kadınları ve çocukları, cephede babalarını kaybetmiş olabilecek insanları geri göndermek istiyor," dedi ve CSU'nun bu tür taleplerden utanması gerektiğini söyledi.

Yeşiller: Sosyal yardım için değil, savaşın dehşetinden kaçmak için geldiler

Yeşiller Eş Başkanı Omid Nouripour ise, Ukraynalıların Almanya'ya sadece sosyal yardımlar için gelmediğini, savaşın dehşetinden kaçtıklarını belirtti. Nouripour, Ukraynalıların hızla işe yerleştirilmesi gerektiğini vurguladı, ancak CDU'nun önerdiği yeni yasal engellerin zarar vereceğini ifade etti.

Rosemann: Dobrindt'in önerisi popülist bir saçmalık

Bazı içişleri bakanları, Ukraynalı mültecilere yapılan sosyal yardımların durdurulmasını ve onlara sadece sığınmacı yardımları verilmesini talep etmişti. Ancak hükûmet bu öneriyi reddetti. SPD İşgücü Piyasası Politikacısı Martin Rosemann, birçok Ukraynalı mültecinin tek başına çocuk yetiştiren anneler olduğunu belirterek, dil engelleri ve çocuk bakım eksikliği gibi sorunlarla karşılaştıklarını söyledi. Rosemann, Dobrindt'in önerisini "popülist saçmalık" olarak nitelendirdi.

Geri Dön 24 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN