Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Mart 2024 Perşembe

Continental'de işçi kıyımı

Otomotiv sektörünün önde gelen tedarikçilerinden Continental, Hessen'deki iki fabrikasını kapatma kararı aldı. Bu nedenle 1.200 kişi işten çıkarılacak.

Continental, Almanya'nın Hessen eyaletindeki Wetzlar ve Schwalbach fabrikalarını 2025 yılı sonuna kadar kapatma kararı aldı, bu da toplamda 1.200 çalışanın işten çıkarılmasına yol açacak. Bu karara IG Metall sendikası ve Wetzlar Belediyesi tepki gösterdi, fabrikanın kapatılmasının önlenmesi için mücadele edeceklerini açıkladılar. Continental dünya genelinde 1.100 tesisinde 8 bin kişiyi işten çıkaracağını ve maliyetleri 2025'ten itibaren yıllık 400 milyon avro azaltmayı hedeflediğini duyurdu.

Toplu işten çıkarmalar artıyor

Bu gelişmelerin yanı sıra, geleneksel Bavyeralı porselen üreticisi Rosenthal da Wunsiedel'in Selb ve Bayreuth bölgesindeki fabrikasında yaklaşık 700 çalışanından 100'ünü işten çıkaracağını açıkladı. Artan maliyetler ve düşen müşteri talebi nedeniyle, ekonomik gerilemeyi dengelemek amacıyla alınan kemer sıkma ve yeniden yapılandırma tedbirlerinin yeterli olmadığı belirtildi.

Ayrıca Vodafone, Almanya'daki tasarruf programı kapsamında, gelecek iki yıl içinde yaklaşık 400 milyon avro maliyet azaltmayı ve bunun sonucunda yaklaşık 2 bin çalışanını etkileyeceğini duyurdu. Bu tasarruf planının, personel maliyetlerinin azaltılması, işlerin yeniden düzenlenmesi ve otomasyonun artırılması yoluyla gerçekleştirileceği ifade edildi. Vodafone Almanya'da toplamda yaklaşık 15 bin çalışanı bulunuyor.

Geri Dön 28 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN