Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Mayıs 2024 Perşembe

Çok sayıda Amazon minibüsü kundaklandı

Berlin, Almanya'da, Walpurgis Gecesi olarak bilinen 30 Nisan'ı 1 Mayıs'a bağlayan gece, 16 Amazon minibüsü bilinmeyen kişiler tarafından kundaklandı.

Olay yerinde bulunan görgü tanıkları, Amazon minibüslerinin yakınında çok sayıda maskeli kişiyi gördüklerini ifade etti. Bu olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Walpurgis Gecesi nedir?

Walpurgis Gecesi, Hristiyanlık tarihinde önemli bir yere sahip olan ve 8. yüzyılda Frank Krallığı'nda bir manastırın baş rahibesi olan Azize Walpurga'nın bayramını kutlama gecesi. Azize Walpurga, "veba, kuduz ve boğmaca" gibi hastalıklarla mücadelesi ve büyücülüğe karşı duruşuyla Almanya'daki Hristiyanlar arasında saygı gören bir isim. Avrupa'nın bazı bölgelerinde insanlar, kötü ruhları ve cadıları uzaklaştırmak amacıyla Azize Walpurga Gecesi'nde ateş yakarlar. Amazon araçlarını kundaklama olayı da insanların kötü ruhları ve cadıları uzaklaştırmak için ateş yaktığı bu günde yaşandı.

Geri Dön 02 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN