Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
04 Ağustos 2023 Cuma

Çocuklara yönelik şiddet rekor kırdı

Almanya'da çocuklara yönelik şiddetin geçen yıl büyük ölçüde arttığı açıklandı. Geçen yıl çocuklara yönelik 62 bin 300 şiddet vakası kaydedildi.

Gençlik dairelerinin verilerine göre, 2022 yılında 14 yaşından küçük çocuklara yönelik fiziksel, psikolojik ve cinsel şiddet vakaları 62 bin 300 olarak kaydedildi. Bu, bir önceki yıla göre 2 bin 300 artışla çocuklara yönelik en yüksek şiddet vakası sayısı oldu.

Federal İstatistik Dairesi'nin (Destatis) verilerine göre; şiddete maruz kalan çocukların çoğunluğu 12 yaş altı erkek ve 11 yaşından küçük kız çocuklarıydı. Verilere göre, kayıtlara geçen şiddet suçlarının yüzde 42'si çocuklarını tek başına yetiştiren anne veya babalar, yüzde 38'i birlikte yaşayan ebeveynler ve yüzde 10'u da ayrı yaşayan eşlerin birlikte yaşadıkları partnerleri tarafından işlendi. Çocuk yuvalarında ise yüzde 9'a varan oranda şiddet vakası saptandı.

Çocuklara yönelik vakaların yüzde 35'i ruhsal ve psikolojik şiddet, yüzde 27'si fiziksel şiddet ve yüzde 5'i cinsel istismar olarak belirlendi. Ancak, kayıtlara geçen vakaların sadece bir kısmı olduğu ve bu tür olayların yaşam boyu kalıcı etkilere yol açabileceği göz önünde bulundurularak, ciddi önlemler alınmasının önemine vurgu yapıldı.

Geri Dön 04 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN