Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Kasım 2023 Cumartesi

Çocuklar ayda ortalama 57,21 avro harçlık alıyor

Almanya'da yapılan bir anket, 10-18 yaş aralığındaki çocukların, ayda ortalama 57,21 avro cep harçlığı aldığını ortaya koydu.

Mastercard ve fintech şirketi Bling adına Innofact tarafından gerçekleştirilen bir anket; Almanya'daki 10-18 yaş aralığındaki çocukların, ortalama olarak aylık 57,21 avro cep harçlığı aldığını gösterdi. Bu miktar, 10 yaşındaki çocuklar için yaklaşık 23,46 avro iken, 18 yaşındakiler için ortalama 91,05 avroya yükseliyor.

Araştırmaya göre, çocukların yüzde 5'i hiç cep harçlığı almadı. Harçlık vermek istemeyen ebeveynler, çocuklarının tüm masraflarını ve isteklerini zaten karşıladığını düşünüyorlar. Cep harçlığı alan gençler, harçlıklarının yaklaşık yarısını spor, sinema, konserler, arkadaşlarla dışarı çıkma gibi hobi ve boş zaman etkinliklerine harcıyorlar.

Ankete katılan gençlerin üçte biri harçlıklarını elektronik olarak kendi hesaplarına alıyor. Özellikle 16 yaş ve üzerindekiler arasında bu oran yüzde 44'e çıkıyor.

Alfa Kuşağı (2010 – ...) ve Z Kuşağı (1996 – 2009), önceki nesillere göre dijital konularda daha bilgili olarak kabul ediliyor. 10 yaşındaki çocukların neredeyse yarısı zaten ilk akıllı telefonlarına sahipken, 14 yaşındakilerin yüzde 95'i bu teknolojiye sahip.

Uzmanlardan uyarı

Araştırma yazarları, cep harçlığının düzenli olarak ve belirli bir günde zamanında ödenmesini öneriyorlar. Bu yaklaşımın, çocukların paralarını yönetmelerine yardımcı olabileceğine inanılıyor. Bununla birlikte, psikologlar aileleri cep harçlığını çocukların davranışlarını ödüllendirmek veya cezalandırmak için kullanmamaları konusunda uyarıyorlar.

Geri Dön 04 Kasım 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN