Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Aralık 2022 Cuma

Çocuk salgını: Sol Partili siyasetçiden tepki

Özellikle çocuklar arasında ciddi bir salgına dönüşen RSV nedeniyle çocuk hastaneleri alarmda. Sol Partili Dietmar Bartsch “Çocuklardan kâr sağlayan bir sağlık sistemini kabul etmiyorum” diyerek tepki gösterdi.

Federal İstatistik Dairesi verilerine göre, çocuk hastanelerindeki yatak kapasitesi ülke genelinde geçtiğimiz yıllara göre azalarak 26 binin altına düştü.

Sol Parti Meclis Grubu lideri Dietmar Bartsch, Alman Basın Ajansı’na verdiği demeçte, durumu utanç verici olarak değerlendirdi ve “Çocuklardan kâr sağlayan bir sağlık sistemini kabul etmiyorum” dedi.

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach çocuk hastanelerine 2023 ve 2024 yıllarında sene başına 300 milyon avro destek verileceğini bildirdi. Genç ve Çocuk Tıbbı Derneği'ne göre, pediatrideki yatak sayısı 1991 ile 2017 arasında üçte bir oranında azaldı.

Geri Dön 09 Aralık 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN