Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Nisan 2024 Cuma

Çocuk parasına zam

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, 2025 yılında çocuk parası (Kindergeld) ve ilgili vergi muafiyetlerinde artış yapılacağını açıkladı.

Çocuk parasına zam

Lindner, bu artışların kesin miktarlarının sonbaharda yayımlanacak asgari geçim raporuna göre belirleneceğini ifade etti. Şu anda ebeveynlere her çocuk için aylık 250 avro olarak ödenen çocuk parasının ne kadar artırılacağı henüz netleşmedi.

Bakan Lindner, ayrıca 2025 ve 2026 yılları için maaş artışlarının 'enflasyonu zar zor telafi eden' vatandaşların üzerindeki vergi yükünü hafifletmeyi amaçladıklarını belirtti. 2023 yılında çocuk parasında yapılan önemli artışı hatırlatan Lindner, bir sonraki artışın 2025'ten önce gerçekleşmeyeceğini söyledi. Ayrıca, 2024 yılı için vergiden muaf gelir sınırı (Grundfreibetrag) ve çocuk başına vergiden muaf gelir sınırı (Kinderfreibetrag) artışlarının geriye dönük olarak uygulanması gerektiğini vurguladı. Lindner, bu konuda SPD ve Yeşiller'in engellemelerine işaret etti.

Koalisyonda fikir ayrılığı

Almanya'da hükûmet koalisyonu içinde Kindergeld ve Kinderfreibetrag konularında tartışmalar uzun süredir devam ediyor. Lindner, çocuk parasını artırmadan önce, çocuklara yönelik vergi indirimlerini (Kinderfreibetrag) artırmayı tercih ederken; SPD bunun yalnızca yüksek gelirli ailelere fayda sağlayacağını ve adil olmadığı kanaatinde. Yeşiller ise her iki yardımın eşit şekilde artırılmasını destekliyor.

1 Ocak 2024'ten itibaren uygulanacak olan yeni düzenlemeye göre, vergiden muaf gelir sınırı 696 avro artarak 10 bni 908 avrodan 11 bin 784 avroya, çocuk yardımı ise 6 bin 24 avrodan 6 bin 612 avroya yükselecek.

Geri Dön 26 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN