Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2024 Cumartesi

Çocuk istismarı görüntülerinin yayılmasına verilen ceza düşürüldü

Almanya'da, istenmeyen sonuçlara yol açtığı gerekçesiyle, 2021 yılında sertleştirilen çocuk istismarı görüntülerinin yayılmasına verilen cezalar tekrar düşürüldü.

Alman Parlamentosu, çocuklara yönelik cinsel şiddet görüntülerinin bulundurulması ve yayılmasına verilen asgari cezaları düşürdü. 'Uygulamanın istenmeyen sonuçlara yol açtığı' gerekçesiyle FDP'li Adalet Bakanı Marco Buschmann tarafından sunulan yasa tasarısı kabul edildi. Çocuk istismarı görüntülerinin yayılması için asgari ceza altı aya, bu tür materyallerin indirilmesi ve bulundurulması için ise üç aya indirildi.

Cezalar üç yıl önce sertleştirilmişti

Cezalar, 2021 yılında sertleştirilmişti. O tarihten itibaren, çocuklara yönelik cinsel şiddet görüntülerini yayan kişiler 1 ila 10 yıl hapis cezasına çarptırılıyordu. Asgari cezanın yükseltilmesi nedeniyle cezadan muaf tutulmak artık mümkün olmuyordu. Çünkü Ceza Kanunu'nda bir yıl hapis cezası öngörülen eylemler suç olarak kabul ediliyor.

Bu nedenle, örneğin bir anne, oğlunun cep telefonundaki bir çıplak fotoğrafı diğer ebeveynleri uyarmak için paylaştığında bile hapis cezası alabiliyordu. Bu durum şimdi yeniden değiştirildi. "İyi niyetle yapılan değişiklik, ceza takibinde sayısız soruna yol açtı" diyen Adalet Bakanı Buschmann, bu değişikliğin amacının, bu alandaki ceza takibini daha verimli hâle getirmek olduğunu belirtti.

Geri Dön 18 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN