Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Ekim 2023 Salı

Çocuk hastalık parası almak kolaylaşıyor

Almanya'da, çocuk hastalık parası almak için çocuğun hastalandığı ilk gün doktora gitme zorunluluğu kaldırılıyor.

Çocuk hastalık parası almak kolaylaşıyor

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, ebeveynlere bu konuda kolaylık sağlanacağını belirtti. Artık, çocuk hastalık parası almak için çocuğun hastalandığı ilk gün doktora gitme zorunluluğu ortadan kalkacak.

Bakan Lauterbach, "Ebeveynlerin, çocuğun hastalandığı ilk gün doktora koşma zorunluluğundan kurtaracağız. Bu gereksiz bir bürokrasi. Ebeveynlere güvenebiliriz. Sadece hastalığın dördüncü gününden itibaren doktora gitme gerekliliği olacak" dedi.

Açıklanan yol haritasına göre, söz konusu değişiklik önümüzdeki kış uygulanacak.

Almanya'da ebeveynler, 12 yaşına kadar olan çocukları için hastalık parası alabiliyor ve sağlık sigortası gelir kaybının yüzde 90'ını karşılıyor. Federal Meclis, geçtiğimiz perşembe günü, çocukların hastalık parasını talep edebilecekleri gün sayısını artıran bir yasa tasarısını kabul etti. Bu yeni yasa, çocuk ve ebeveyn başına 2024 ve 2025 için 15 güne kadar hastalık izni sağlayacak. Ancak yasanın, Federal Konsey tarafından da onaylanması gerekiyor.

Geri Dön 24 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN