Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Mart 2023 Çarşamba

'Çocuk güvenliği yasasını engellemeyin’ çağrısı

Almanya'da yürürlüğe girmesi planlanan çocuk güvenliği yasasıyla ilgili 'yasayı engellemeyin' çağrıları yapılıyor. Savunmaya ayrılacak paranın çocuk güvenliğine tercih edilmemesi gerektiği yönünde de eleştiriler var.

Almanya’da çocuk güvenliği yasası ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Alman Refah Eşitliği Derneği Başkanı Ulrich Schneider, ‘yasayı engellemeyin çağrısı yaparken Yeşiller Partisi Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Andreas Audretsch ise “Savunmaya ayrılacak kalemler çocukların güvenliğine tercih edilmemeli” dedi.

Alman Refah Eşitliği Derneği Başkanı Ulrich Schneider, Stuttgarter Zeitung’a ‘temel çocuk güvenliği yasası’ ile ilgili demeç verdi. Yasayı ‘engellemeyin’ çağrısı yapan Schneider, “Savunmaya ayrılan devasa bir bütçe varken, temel çocuk güvenliği için tereddüt edilmesini kınıyorum.”ifadelerini kullanarak Maliye Bakanı Lindner’i bütçe için fon sağlamaya çağırdı. 

Yeşiller Partisi Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Andreas Audretsch ise Rheinische Post'a verdiği demeçte, “Savunmaya ayrılacak kalemler çocukların güvenliğine tercih edilmemeli” uyarısında bulundu. Alman Bölge Birliği de tasarıya ilişkin detayların gözden geçirilmesi, bürokrasinin hafifletilmesi gerektiğini savundu. 

Geri Dön 01 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN