Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Ağustos 2023 Çarşamba

Çocuğunu okula göndermeyen veliye ceza

Almanya'da çocukları okula göndermeyen velilere 300-800 avro arası para cezası kesilecek. 

"Çocuğumuz okula gitmek istemiyor" iddiasında bulunup çocuklarını okula kaydettirmeyen veya çocukları derslerden kaçtığı için okul yönetimi tarafından para cezası verilen veliler, Schleswig-Holstein İdari Mahkemesi'ne başvurmuştu. Mahkeme açılan dava ile ilgili kararını açıkladı. 

Velilerin 300 avrodan 800 avroya kadar para cezasına çarptırılmalarına karar veren mahkeme, kararda, Almanya'da 6-18 yaş arası çocukların okula gitme zorunluluğu olduğunu vurguladı. Mahkeme, çocukların okula gitmek istemese dahi bile velilerin ikna edip okula gönderme zorunluluğu olduğunu belirtti. Kararda çocukların okul yerine başka bir kurumda eğitim görmelerinin mümkün olmadığı da belirtildi. 

Karar itiraza açık olsa da velilerin, davayı kazanma şanslarının olmadığı ifade edildi. 

Almanya'da okula gitme yaşı nedir?

Almanya'da her çocuk 6 yaşından başlayıp 18 yaşına kadar eğitim almak zorunda. Mesleki eğitim alan çocuklar, 9. veya 10. sınıftan sonra mesleki eğitimle de zorunlu eğitimi tamamlayabilir. 

Geri Dön 16 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN