Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Ağustos 2023 Çarşamba

"Çocuğunu gereksiz yere acile götürenden para alınsın" önerisi

Almanya Çocuk Doktorları Meslek Birliği Başkanı Thomas Fischbach, gereksiz durumlarda çocuklarını acil servise götüren ebeveynlerden katkı payı alınmasını önerdi.

"Çocuğunu gereksiz yere acile götürenden para alınsın" önerisi

Fischbach, NOZ'a verdiği demeçte, acil servislerin gerçek acil vakalara odaklanması gerektiğini vurguladı. Kıt kaynakların gereksiz acil durumlar için tüketildiğini ifade eden Fischbach, hafta içi vakit bulamayan veya gereksiz yere hafta sonu acil servisi kullanan ebeveynleri eleştirdi. Bu tür durumlarda ebeveynlerden katkı payı alınmasının mantıklı olabileceğini belirten Fischbach, gerçek acil durumlarda ise bu ödemenin iade edilebileceğini önerdi.

Alman Hastaneler Birliği Başkanı Gerald Gass ise yazılı açıklamasında bu öneriye tepki gösterdi ve acil servis kullanımını finansal engellerle sınırlamanın gerekli olmadığını belirtti. Gass, gerçek acil durumlar ile hafif hastalıkların ayrımını yapmak için daha iyi bir hasta danışmanlığına ve yönlendirmesine ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kira Anna Nübel ise genelde bu tür açıklamaları yorumlamadıklarını, ancak hükûmet komisyonu tarafından hazırlanan acil bakım reformu tasarısında böyle bir ücret ödemesi önerisinin yer almadığını belirtti. Hükûmet komisyon, şubatta sunduğu tasarıda, telefonla yapılan tıbbi değerlendirmeler ve acil servisleri rahatlatmayı amaçlayan yönlendirme merkezleri kurulmasını önermişti.

Geri Dön 09 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN