Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2024 Cumartesi

Cinsiyet değiştirme yasası onaylandı

Almanya'da, herkesin yılda bir kez, sadece beyan yoluyla cinsiyet değiştirebilmesine olanak sağlayan yasa tasarısı, Bundesrat'ta kabul edildi.

Cinsiyet kayıtlarının değiştirilmesini kolaylaştıran yeni yasa Almanya'da kabul edildi. Bu yasa, Bundesrat'ın onayladığı Özgürlük Yasası ile yürürlüğe girdi. Artık yetişkinler, cinsiyet değişikliklerini basit bir açıklama ile nüfus müdürlüğünde yapabilecekler.

14 yaş altındaki çocuklar için ebeveynler gerekli başvuruyu yapabilirken, 14 yaş ve üstü gençler kendi başvurularını yapabilirler ancak 18 yaşına kadar ebeveyn onayı almaları gerekiyor.

Cinsiyet kaydı her yıl bir kez değiştirilebilecek. Önceki düzenlemelerdeki psikolojik rapor şartı da kaldırıldı ve Federal Anayasa Mahkemesi tarafından reddedilen ayrımcı uygulamalar sona erdi.

Geri Dön 18 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN