Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ocak 2024 Cuma

Çifte vatandaşlık bugün Meclis'te

Almanya'da çifte vatandaşlığı mümkün kılacak yasa tasarısı, bugün mecliste oylanacak.

Çifte vatandaşlık bugün Meclis'te

SPD, Yeşiller ve FDP'den oluşan koalisyon hükûmeti tarafından sunulan 'Vatandaşlık Yasasının Modernizasyonu' başlıklı tasarının kabul edilmesi durumunda, Alman vatandaşlığına geçiş süreci kolaylaşacak.

Yasal ikâmet süresi 8 yıldan 5 yıla indirilecek ve çifte vatandaşlık imkânı getirilecek. Almanya'da doğan çocuklar, bir ebeveynin en az 5 yıl yasal olarak ülkede ikâmet etmesi hâlinde Alman vatandaşlığına hak kazanabilecek.

Öne çıkan diğer değişiklikler arasında 'misafir işçi jenerasyonu' için yazılı sınav zorunluluğunun kaldırılması bulunuyor. Ancak, antisemitizm, ırkçılık ve yabancı düşmanlığı kapsamında ceza alanlar vatandaşlık başvurusu yapamayacak.

Tasarının destekçileri, değişikliklerin Almanya için tarihi bir adım olduğunu ve çifte vatandaşlığın önündeki bazı engellerin kaldırılmasının uzun süredir beklenen bir gelişme olduğunu belirtiyor.

Geri Dön 19 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN