Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Ocak 2024 Pazartesi

Çiftçilerin protestoları sürecek

Trafik ışığı hükûmetinin geri adımlarını yeterli bulmayan çiftçiler, tarımdaki sübvansiyonların kesilmesine karşı protestolarını sürdüreceklerini duyurdu.

Çiftçilerin protestoları sürecek

Almanya'da Anayasa Mahkemesi kararının ardından yaşanan bütçe kriziyle birlikte birçok alanda kemer sıkma politikası uygulanmaya başladı. Bunlar arasında en dikkat çekenlerden biri de tarımsal sübvansiyonların kesilmesi oldu. Ülke genelinde ayaklanan çiftçilerin protestoları sonrası trafik ışığı hükûmeti bazı geri adımlar attı ancak bu çiftçiler için yeterli değil.

Çiftçiler Birliği Başkanı Joachim Rukwied, planlanan kesintilerle ilgili ülke çapında yeni protestolar düzenlenceğini söyledi. Rheinische Post'a konuşan Başkan Rukwied, "Diğer yasalar için olduğu gibi, bütçe için de aynısı geçerli; ancak her şey konuşulduğu zaman müzakere edilmiş olunur" diyerek kalan kesintilerin de tartışılması gerektiğini vurguladı.

Çiftçilerin tarımsal dizeldeki sübvansiyonlara ilişkin uygun bir çözüm üretilene kadar mücadeleye devam etmek istediğini söyleyen Rukwied, "Bu nedenle ülke çapında protestolarımız sürecek" diye konuştu.

Geri Dön 22 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN