Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Şubat 2024 Salı

Çiftçilerin öfkesi sürüyor

Almanya'da çiftçilerin protestolarına maruz kalan Yeşiller Partisi lideri Ricarda Lang, "Siyasetçi olarak yuhalanmalara katlanmalıyız" dedi.

Çiftçilerin öfkesi sürüyor

Almanya'da hükûmetin, çiftçilere yönelik sübvansiyonları kademeli olarak sonlandırma kararı çiftçiler arasında tepkiye yol açtı. Özellikle, mazot desteğindeki kesintiler nedeniyle Yeşiller Partisi hedef alındı. Yeşiller Partisi lideri Ricarda Lang'ın, Saksonya Anhalt eyaletinin Magdeburg kentinde bir toplantıya katılımı, 120 traktörle yolların bloke edilmesiyle engellenmeye çalışıldı. Protestoda yanan lastikler, variller ve havada uçuşan yumurtalar dikkat çekti.

Lang, yoğun güvenlik önlemleri altında salona ulaşabildi ve toplantı yerinden ayrılmakta zorlandı. 100 kadar polis ve parti korumaları eşliğinde 10 kişilik çiftçi temsilcileriyle görüştü. Çiftçiler, hayvan refahı katkısı ve karbondioksit vergisi alınmaması, pestisitlerin yasaklanmaması, üretim alanlarının kapatılmaması ve mazot sübvansiyonlarının devam etmesi gibi taleplerini içeren bir liste sundu.

Protestoya Saksonya-Anhalt, Brandenburg ve Aşağı Saksonya'dan gelen çiftçiler katıldı. Lang, yuhalanmanın politikacılar için rahatsız edici olduğunu ancak buna katlanılması gerektiğini belirtti ve çiftçilere yaklaşmaktan korkmadığını ifade etti.

Geri Dön 27 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN